Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

kanal8 logo

ТВ Канал 8 - Кочани 
 
ул. “Гоце Делчев“ бр.10a (кај Градскиот пазар)
2300 Кочани
тел. 033/ 550-888
e-mail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Канал 8 на Facebook
Канал 8 на Youtube 

 

 

 

Добредојдовте на официјалниот портал на ТВ Канал 8 од Кочани.

Се надеваме дека редовно ќе се среќаваме преку интернет затоа што сакаме нашиот портал да стане место за взаемна комуникација. Сметаме дека како посетител на порталот, заедно со гледачите преку телевизиските екрани, ќе бидете незаобиколен патоказ во креирањето на нашата деловна и програмска политика.

ТВ Канал 8 е приватна телевизија, а дозволата за вршење на радиодифузната дејност ја доби од Советот за Радиодифузија на Република Македонија на 26.11.2008 година.

Официјално со работа ТВ Канал 8 започна на 18.02.2009 година, на подрачјето на кочанскиот регион.kanal8 2

Телевизискиот програмски сервис е на македонски јазик, со претежно забавен општ формат. Со процесот на дигитализација на телевизиските станици во Македонија што се изврши на 1 јуни 2013, Канал 8 престана да зрачи аналоген сигнал. Од тој датум програмата може да се следи само преку кабелските оператори “Телекабел“ и “Vip.mk“ и IPTV платформата MaxTV на T-home на територијата на општините: Кочани, Зрновци и Чешиново – Облешево, како и преку кабелскиот оператор “Вин-сат кабел“ и IPTV платформата MaxTV на T-home на територијата на општина Виница.

Исто така, корисниците на интернет, програмата можат да ја следат на нашиот веб портал со линкот за стриминг во живо и на веб порталот на кабелскиот оператор “Телекабел“, на линкот Канал 8“.

ТВ Канал 8  е отворена за соочување на различни мислења и опции, со задолжително уважување на неистомислениците.

Сметаме дека наша примарна задача е правовремено и вистинито известување на гледачите, првенствено со вести од Кочани и Кочанско, но и од поширокиот источен регион.

Информативниот дел ТВ Канал 8  го остварува преку непосредно следење на значајните настани, во сите сфери на животот.

Информативната програма се реализира преку редовната емисија Вести, како и со наменски репортажи и извештаи и полемички емисии и интервјуа.kanal8 5

Свесни за своето влијание ТВ Канал 8  игра важна улога во подигањето на едукативното ниво, развивање на вредносните критериуми и зачувување на духовниот потенцијал.

Освен ова, со различни уметничко – забавни и спортско – рекреативни содржини се трудиме да ги разонодиме и релаксираме своите гледачи.

Со желба да бидеме подобри, поопремени, поуспешни, погледани, секојдневно настојуваме да ја збогатиме нашата програма со содржина и квалитет.

Нашата цел е обjективна и непристрасна програма и маркетиншка поддршка на сите деловни субјекти. Затоа и понатаму работиме на себе, настојувајќи да се надградуваме технички, кадровски, организационо и да одиме во чекор со времето. 

За да ја оствариме ваквата програмска ориентација, драгоцена ќе ни биде и Вашата помош. Јавувајте се со предлози, критики, сугестии и прашања. 

 

kanal8 lokacija

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

28°C

Кочани

Претежно облачно
Влажност на воздухот: 51%
Ветер: WSW при 17 kmh
Четврток16°C/28°C
Петок13°C/29°C
Сабота11°C/21°C
Недела13°C/23°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 120 гости и нема членови


web counterqr code