Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

Metodi-Maximov11.12.2013 На младиот фудбалер Методи Максимов му се насмевнува шанса да заигра за „Арсенал“. Сонот да се облече дресот на „топџиите“ за него може да стане реалност откако заврши кампот во Дојран во соработка со лондонскиот клуб на кој учествуваа деца од Србија, Албанија и Македонија, а токму Максимов беше избран за учество на завршниот камп во Солун.

-Тоа за мене значи голем успех , од 200-300 деца што не избраа мене и еден другар од Скопје. Се надевам дека во март ќе се вратам со добри вести од Солун, рече младиот Максимов.

На турнирот се работеше по програмата на „Арсенал“, а присутен беше главниот скаут на клубот за Југоисточна Европа. Пресудно за повикот на Максимов било доброто светло во кое тој се промовирал во Дојран.

-Главниот тренер исто така ме забележа и веднаш ме внесоа во списокот на „Арсенал“. Тренирам фудбал четири години и играм на позицијата десно крило, додаде Максимов.

Нему, како и на Филип Костовски од ФК „Ѓорче Петров“ им претстои напорна работа периодов. Веднаш започнуваат со подготовките за кампот во Солун со цел да ја остварат зацртаната амбиција.

Г.Лалов

Сподели

©2013 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 76 гости и нема членови


web counterqr code