Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

marihuana-120.12.2013  19-годишните Б.Ј и Т.И., 20-годишниот Б.З. и 21-годишниот Ѓ.Б. заработија кривични пријави од Полициската станица – Кочани.

Против нив полицијата имала основано сомневање дека се сторители на кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Пријава е поднесена и против 19-годишниот М.С. од Кочани затоа што овозможил употреба на наркотични дроги.

Во мај годинава, Ѓ.Б. од непознато лице од Скопје набавил марихуана што ја донел во Кочани и од истата му дал две пакувања на Б.З. да ги продаде.

На 20-ти истиот месец, Б.З. за паричен надомест од 1.000 денари му ги продал двете пакувања на Т.И., а тој пак, за сума од 500 денари, преку Б.Ј. дел од дрогата му продал на М.С. Следниот ден, М.С. му овозможил на лице од Кочани да користи дрога, а по извршен преглед над лицето се одземени 0,69 грама мешавина од марихуана и тутун.

Пријавите се поднесени до основното јавно обвинителство и се очекува натамошна судска разврска.

Сподели

©2013 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 47 гости и нема членови


web counterqr code