Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

carabineri25.12.2013  Симеон Михаилов, кој вчера во судскиот процес „Детонатор“ беше осуден на доживотен затвор поради обидот за убиство на кочанецот Драганчо Стоименов, се наоѓа во притвор во Италија, информира akademik.mk. Македонските власти чекаат на негова есктрадиција, потврдиле од Министерството за правда.

Од македонското Министерство за правда за Академик велат дека барањето за неговата ескстрадија до властите во Италија е пратено уште во август оваа година.

Исто така, нашето министерство се уште нема добиено одговор од италијанското Министерство за правда во однос на постапката за екстрадиција.

Mихаилов вчера беше осуден во судскиот процес „Детонатор“ на доживотен затвор поради обидот за убиство на кочанчанецот Дрганчо Стоименов. Тој доби уште две затворски казни, 4 години за злосторничко здружување и уште 3 години за насилство.

Во прв степен тој е виновен како член на злосторничка група што се занимавала со криминални дејствија во Источна Македонија.

Казна доживотен затвор вчера доби и Сашко Стојчевски, кој исто така е во бегство.

Сподели

©2013 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

detonator-12

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 62 гости и нема членови


web counterqr code