Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

detonator-1226.12.2013 Македонија ја чека екстрадицијата на осудениот на доживотен затвор Симеон Михаилов во судскиот процес „Детонатор“. Според информациите од Министерството за внатрешни работи, Михаилов уште летово бил уапсен во Италија, а во август годинава Министерството за правда до италијанските власти ги испратило потребните документи за негова екстрадиција во Македонија.

Во моментов Михаилов е во екстрадиционен притвор во Италија, а по завршување на целата постапка, што е во тек, се очекува да и биде предаден на македонските власти.

Пред два дена беа изречени судските пресуди во случајот „Детонатор“, според кои Михаилов е осуден на доживотна робија поради обид за убиство на Драганчо Стоименов.

Михаилов доби уште две затворски казни, 4 години за злосторничко здружување и уште 3 години за насилство. Во прв степен тој е виновен како член на злосторничка група што се занимавала со криминални дејствија во Источна Македонија.

Казна доживотен затвор доби и Сашко Стојчевски, кој се уште е во е во бегство и е недостапен за органите на прогонот.

Г.Лалов

Сподели

©2013 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

 

 

detonator2 

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 71 гости и нема членови


web counterqr code