Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

adil27.01.2014 Адил Мехмет доби исклучително признание-најдобар каратист на Македонија во својата возрасна категорија. Пресудни за овој успех беа неколкуте извонредни меѓународни резултати што ги оствари во минатата 2013.

-На изборот што се одржа во ресторанот Томче Софка во Скопје во конкуренција на сите каратисти кадети во Република Македонија ја зазедов највисоката позиција и станав најдобар каратист за 2013 година. За да дојдам до овој успех постигнав неколку последователни резултати како третото место на Балканското првенство во Крагуевац, Србија, второто место на Медитеранското првенство во Никозија во Кипар и петтото место на Европското првенство во Херцег Нови во Црна Гора, рече Адил Мехмед, каратист.

Мехмед паралелно се подготвува за настапот на Европското првенство во португалската метропола Лисабон. Последните две години ги брани боите на државниот шампион „Металург“ од Скопје.

Г.Лалов

Сподели

©2013 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

adil3

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 99 гости и нема членови


web counterqr code