Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

Spancevo228.01.2014  Крвавите инциденти во општината Чешиново-Облешево не запираат. Во понеделникот претпладне во тепачка, во која повторно е користен метален предмет, настрадал 26-годишниот Д.К. Од Спанчево.

Меѓу него и 40-годишниот Г.Н. започнала вербална расправија, за што повод била претходна меѓусебна нетрпеливост.

Во еден момент Г.Н. зел метален предмет и со него го удрил својот соперник во пределот на главата.

Од ударот 26-годишникот се онесвестил, по што била побарана лекарска помош. Повредениот околу пладне со возило бил пренесен во Хируршкото одделение на Општа болница во Кочани.

- Се работи за повреда на главата, не можам да кажам од колкава тежина, била потешка повреда и затоа е одлучено лицето да се однесен на Клиниката за неврохирургија во Скопје, каде е задржан на лекување, рече д-р Дејан Апостоловски, директор на Општа болница - Кочани.

Во меѓувреме настанот бил пријавен во Полициската станица во Кочани од каде во тек е преземањето мерки за целосно расчистување и документирање на случајот.

Сличен настан со трагична завршница се случи еден ден порано кога 49-годишна жена од Облешево со метална цевка го удрила својот сопруг по глава, по што тој починал на лице место.

Т. Ајтовски

Сподели

©2013 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 79 гости и нема членови


web counterqr code