Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

reka201.03.2014  Телото на 35-годишна жена е забележано во коритото на Кочанска Река во петокот околу 17 часот. Очевидци виделе дека во водата на реката, на одалеченост од околу 2 километри од браната “Гратче“ се наоѓа човечки труп и веднаш ја известиле полицијата.

На местото на настанот излегле увидна полициска и противпожарна екипа која го извлекла телото на жената. Кај неа немало никакви документи за идентификација, па нејзиниот идентитет oстанал непознат.

По преземената истражна постапка откриено е дека се работи за Николина А. од Кочани, за која неофицијално се дознава дека имала психичко нарушено здравје.

Првичниот наод покажал дека на врз почината немало видливи траги на насилство, а  телото се наоѓало во водата неколку часа. Заради констатирање на причините за смртта врз починатата ќе биде направена обдукција, по што се очекува надлежните да излезат со повеќе информации.

Сподели

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 71 гости и нема членови


web counterqr code