Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

soobrakajka07.03.2014 Сообраќајна незгода се случи претпладнево на крстосницата на улиците „Теодосија Паунов“ и „Индустриска“. Во незгодата учествуваа такси возило и „фолксваген“ караван.

Причината е непочитување на правилото за првенство на минување. Повредени нема, а причинета е материјална штета. Полицијата изврши увид на местото на настанот. Сообраќајна незгода се случи и претходниот ден во близина на м.в Косовка, при што исто така беше причинета поголема материјална штета. Незгодата се случи на „Штипски пат“ на крстосницата со ул. „Павлина Велјанова“.

Учествуваа две возила, “опел корса“ и “ситроен“ караван. За среќа немаше повредени.

Неофицијална причина за незгодата е лизгавиот коловоз, поради што се препорачува до возачите да бидат особено внимателни додека управуваат со возилата поради состојбата на патиштата предизвикана од врнежите од дожд, кои по викендот ќе преминат во врнежи од снег.

Г.Лалов

Сподели

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

soobrakajka1soobrakajka2soobrakajka3soobrakajka4soobrakajka5

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 83 гости и нема членови


web counterqr code