Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

MIKIphoto128.06.2013 30 угледни грагани на Кочани од сабота стануваат дел од интернационалното ротари семејство. Промоцијата на ротари клубот Кочани ке се одржи на браната Гратче. На чартер церемонијата се очекува присуството на г-дин Hilscher – Специјален претставник на претседателот на РИ за Македонија, г-дин Огнен Фирфов, претседател на Ротари Клубот Скопје, клубот спонзор на РКК, Раде Христовски претседател на сојузот на Ротари клубовите во Македонија, пратеници во Собранието на Република Македонија и други гости.

Почетоците на Ротаријанството се забележуваат уште од далечната 1905 година, кога Г-динот Пол Харис, заедно со неколку свои пријатели истомисленици, го основаше и организираше првиот Ротари клуб во Чикаго, Илиноис во Соединетите Американски Држави.

Rotary international е прва светска клупска организација, со повеќе од 1.2 милиони членови во 34.000 клубови распространети во повеќе од 200 земји и географски региони. Клубовите се неполитички, нерелигиозни и отворени за сите култури, раси и вероисповеди. Членовите на ротари клубовите се волонтери кои работат за добробит на човештвото.    

Г. Лалов

Сподели

LOGO-ROTARY-ASSOCIATION-OF-

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 72 гости и нема членови


web counterqr code