Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

pregzeno momce216.03.2014  33-годишниот Ристе А. од Кочани починал на лице место рано изутрината по удар од автомобил што се движел со огромна брзина.

Несреќата се случила околу 3,30 часот на улицата “Бел камен“ на влезот од градот. Во моментот кога момчето се враќало од забава, на него налетал автомобил “опел астра“ управуван од 29-годишниот Б.С. од Кочани.

Очевидци рекоа дека возилото се движело со повеќе од 100 километри на час и по ударот несреќното момче било влечено уште триесетина метри. На местото на настанот забележливи беа долги траги од кочење и крв, а лицата кои притрчале да помогнат можеле само да ја констатираат смртта.

Увидот што го направила полициска екипа од крим-техника треба да го даде одговорот како дошло до несреќата.

Жители на улицата рекоа дека ова не е прв ваков случај, затоа што овде се возело многу брзо, за што ќе апелираат одговорните да постават т.н. лежечки полицајци.

T. Aјтовски

 

Сподели

 

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

 

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 92 гости и нема членови


web counterqr code