Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

internacionalni-uspesi221.03.2014 На младиот фудбалер Методи Максимов му се насмевнува шанса да заигра за „Арсенал“.

Тој замина на завршниот камп во Солун.

-Очекувањата се позитивни. За овој турнир се подготвував околу два месеца, рече Методи Максимов, фудбалер.

Завршниот камп во Солун ќе трае четири дена.

-Таму ќе има тренинзи и натпревари. Одговорните од „Арсенал“ ќе бидат присутни и ќе одлучат кој ќе заигра за нивниот клуб, информираше Максимов.

Сонот да се облече дресот на „топџиите“ за Методи Максимов стана реалност откако заврши кампот во Дојран во соработка со лондонскиот клуб на кој учествуваа деца од Србија, Албанија и Македонија, а токму тој беше избран за учество на завршниот камп во Солун. На кочанското десно крило Методи Максимов друштво ќе му прави Филип Костовски од ФК „Ѓорче Петров“ од Скопје.

Г.Лалов

Сподели

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

internacionalni-uspesi

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 91 гости и нема членови


web counterqr code