Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

Vmro-NP-109.04.2014 „По неколку дена од почетокот на изборната кампања за предвремените парламентарни избори политичките партии веќе излегоа со своите предизборни ветувања каде што младите се вклучени во голем процент.

ВМРО-Народна партија ја потсетува јавноста дека изминативе пет години единствени активности што ги превземаат младите е да се организираат како побрзо да ја напуштат државата за подобар живот, разделувајќи се од своите најблиски.

Не треба да се занемаруваат фактите дека во 2013 година од Источна Македонија е најмногу присутно иселувањето на млади луѓе.

Младите како составен дел од секое движечко општество мораат да бидат вклучени во суштинските процеси кои се од голема важност за нив.

Затоа ВМРО-Народна партија со својата политичка платформа за овие парламентарни избори им гарантира на младите дека со влезот во ЕУ и НАТО ќе го промени трендот на иселување и младите активно ќе бидат вклучени во сите општествени процеси“, рече Ивана Динова, Секретар на ОК на ВМРО-НП Кочани.

Сподели

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

Vmro-NP

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 79 гости и нема членови


web counterqr code