Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

Vojce-Kitanovski11.04.2014 Учениците од ОУ „Синиша Стоилов“ од Зрновци убаво се изнасмеаја и пошегуваа со најпознатиот раскажувач на вицови и успешен имитатот Војче Китаноски.

Пред нив беше претставена преубавата претстава за деца „Хумористичен час“.

-Чест ми е што денеска сум помеѓу учениците од ОУ „Синиша Стоилов“ во Општина Зрновци. Ја прикажавме една од нај убавите, нај веселите, нај музичките и нај хумористичните претстави за деца „Хумористичен час“. Претставата содржи детски шеги од училишните клупи, смешни прашања и уште посмешни одговори, таинствени приказни, кукли, марионети и неколку детски наградни игри преку кои докажуваме дека децата секогаш сакаат да си играат, рече хумористот Војче Китаноски.

Китаноски е чест гостин во Кочани и Зрновци и знае до солзи да ги насмее учениците. Неговото едночасовно шоу засекогаш останува во нивно сеќавање.

Инаку, шоуменот и хуморист Војче Китаноски неофицијално го држи Гинисовиот рекорд со над 20.000 вицови што ги знае напамет. Веќе триесет години овој шегобиец ги засмева не само децата туку и возрасните, но понекогаш ги тера и малку да се подзамислат со пораките што им ги пренесува. Освен на голем број манифестации низ целата земја и во странство, Китаноски доги години ја извршува и својата благородна мисија да ги радува децата во предучилишните и училишните установи во републикава, кажувајќи им ги своите вицови за деца и разни интересни шеги. Тој е препознатлив токму по своите имитации и по тоа што по секоја трета реченица задолжително кажува по еден виц.

Со своите вицови и имитации гостувал во повеќе од 20 земји и заклучил дека хуморот е универзален јазик во целиот свет што сите го разбираат.

Т. Велкова

Сподели

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

Vojce-Kitanovski2

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 45 гости и нема членови


web counterqr code