Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

Vinica23.04.2014  Полициските службеници кои биле дежурни во вторникот попладне во Полициската станица во Виница биле изненадени кога во објектот влегол нивен сограѓанин и се однесувал агресивно, при што нападнал и нивен колега.

Инцидентот се случил околу 16,45 часот кога 39-годишниот Г.Н. од Виница неповикан дошол во Полициската станица. Без никаков повод и без причина тој влегол во службената канцеларија и нападнал еден полициски службеник. Притоа, го фатил за униформата и почнал да го влече кон себе, упатувајќи му закани.

Во меѓувреме, реагирале и колегите на нападнатиот полицаец, па Г.Н. бил спречен во намерата да направи поголем инцидент.

Откако бил совладан над него било изврешено алкотестирање, при што е констатирано присуство на алкохол во крвта. Од Полицијата потврдуваат дека против насилникот виничанец се преземени соодветни законски мерки, а по целосното документирање на случајот против него ќе биде поднесена и соодветна пријава.

Т. Ајтовски

Сподели

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 70 гости и нема членови


web counterqr code