Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

Stadion0124.04.2014 Реконструирани соблекувални, реквизити, санитарни јазли за екипите, но и за публиката, нови стативи, кабини со приклучок за интернет за новинарите... Тоа се дел од активностите за санација на „Никола Мантов“ што набрзина ги презема Локалната самоуправа за пролетва да ги исполни упатствата дадени од ФФМ.

Градоначалникот Димитровски, како и службите што се вклучени во активности го посетија градскиот стадион за да увидат до каде се стигнати зафатите што се преземаат.

- Реновирани се сите простории за екипите и судиите, како и просторијата за допинг тестови.

Повеќе од 90 проценти од работите се готови и за 15 дена очекуваме комплетно завршување, заедно со теренот, за се бидеме спремни за натпреварите што не очекуваат, рече Ратко Димитровски, градоначалник на Кочани.

Освен инспекцискиот увид во работите, претставници на ФФМ донираа по три фудбалски топки од производителот на спортска опрема „пума“, наменети за 6-те екипи од Општина Кочани што се натпреваруваат во општинската лига.

Г.Лалов

Сподели

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

Stadion02

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 749 гости и нема членови


web counterqr code