Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

sudar fiesta16.05.2014  13-годишно момче од Кочани е тешко повредено во сообраќајна несреќа што вчера попладне околу 16,30 часот се случила на регионалниот пат Штип-Плачковица.

До несреќата дошло кога автомобил „форд фиеста“, управуван од 43-годишниот М.К. од Кочани се судрил со камион „мерцедес“ што го возел 61-годишниот струмичанец Б.Г.

При судирот тешко повредено е момчето, кое било сопатник во “фордот“, а со тешки повреди се здобила и сопатничката, 48-годишната Ј.К. од Кочани.

Поради тешките повреди момчето е пренесено на лекување во Клиничкиот центар во Скопје, а жената во штипската клиничка болница.

Двајцата возачи поминале со полесни повреди. Заради утврдување на причините за сударот, полицијата извршила увид на местото на несреќата.

 

Сподели

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 115 гости и нема членови


web counterqr code