Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

maturanti320.05.2014 Поради реновирање и реконструкција на училиштето, овогодишните матуранти од кочанската гимназија нема да го одржат последниот класен час, но затоа пак за нив се подготвува изненадување во градскиот парк.

Ќе продефилираат непосредно пред да заминат на мотелот Гратче.

-Поради тоа што училиштето е под посебен режим односно во фаза на реконструкција, почнуваме со фасадниот дел, завршуваме со поставувањето на прозорците, класниот час на матурантите нема да се одржи во училиштето туку директно ќе се собираат во паркот, ќе поминат кај Крушарскиот мост, во паркот имаме мало изненадување за нив и потоа со автобуси ќе заминат на мотелот Гратче.

Собирот на матурантите во паркот ќе започне во 19.30. Ги покануваме сите граѓани да дојдат и да ги видат матурантите, рече Тодор Филипов, помошник директор во СОУ „Љупчо Сантов“.

Како да се блесне на матурската вечер, беше главна тема на разговор помеѓу матурантите во изминатите неколку месеци. Тие со нетрпение ја очекуваат вечерта која ќе им остане во долго сеќавање.

Т. Велкова

Сподели

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

maturanti2

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 59 гости и нема членови


web counterqr code