Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

Oriz29.05.2014 Кочанец е под сомнение дека продавал фалсификуван ориз. Поднесена е кривична пријава против него од страна на полициската станица. Станува збор за В.С.(40) од Кочани, заради постоење основано сомнение дека сторил две кривични дела „повреда права од индустриска сопственост и неовластена употреба на туѓа фирма“ и „измама на купувачи“.

Пријавениот, во февруари 2014 година, во работните простории на фирмата „Бело Злато Аграр“ од с. Спанчево во негова сопственост, со неовластена употреба на обележја на фирмата „БМФ“ од с. Зрновци извршил пакување на бел ориз во амбалажа од по 900 грама кој според карактеристиките, содржината, видот и потеклото не одговараат на податоците на амбалажата во кој бил спакуван оризот.

Исто така, на 01.03.2014 година, 300 пакувања од оризот ги продал преку маркетот во Тетово.

Г.Лалов

Сподели

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 122 гости и нема членови


web counterqr code