Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

Avtostop05.08.2014  31-годишниот И.Ѓ. од Кочани останал и без пари и без злато што го носел со себе откако го нападнала и го ограбила автостоперка која ја качил на враќање од Пониква.

Настанот се случил во понеделникот вечерта, кога момчето со своето возило се враќало од планината и во близина на влезот на Кочани ја забележал девојката која стопирала.

Кочанецот прифатил да ја качи во автомобилот, по што таа го замолила да ја однесе до бензинската пумпа кај Чешиново. Таму таа излегла од автомобилот и продолжила да се движи пеш по обележаната полна линија на магистралниот пат кон Штип.

Возачот го забележал таквото однесување и на прашањето зошто го прави тоа, таа побарала да ја однесе до Крупиште. И.Ѓ се согласил и кога пристигнале во селото, наместо благодарност, бил изненаден од дрскиот тон на девојката која му побарала илјада денари. Откако нејзиното барање било одбиено, таа ги грабнала клучевите од автомобилот и со тупаници го нападнала возачот. Во еден момент успеала да му го скине златното ланче и заедно со извесна сума пари што биле во возилото успеала да избега.

Случајот веднаш бил пријавен во полиција и по кратка потрага девојката била пронајдена и приведена. Утврдено е дека се работи за 23-годишната Б.А. од која подоцна се одземени украдени работи и вратени на сопственикот.

Сподели

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 45 гости и нема членови


web counterqr code