Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

Siluvanje06.08.2014  Случај на полов напад што го извршил жител на Кочани пријавила 25-годишна државјанка на Велика Британија. Во Полициската станица во Делчево таа изјавила дека била силувана од момчето во неговиот дом во Кочани.

Британската државјанка заедно со нејзиното момче имале турнеја со велосипеди низ Македонија и откако го завршиле престојот се упатиле кон Бугарија.

По патот двајцата велосипедисти имале кратка пауза во Кочани, при што девојката се запознала со 25-годишно момче од градот. Тоа ги поканило сите тројца да одат кај него дома на кафе, при што таму девојката побарала тоалет. Домаќинот ја одвел до просторијата и почнал да ја допира по телото. Откако таа го одбила, тој се повлекол.

Подоцна странските државјани го продолжиле патот, а во Полицијата во Делчево пријавиле оти девојката била силувана. Подцна девојката се предомислила и пред полицајците признала дека пријавила силување поради тоа што била во паника, но дека вистински настанот не се случил.

При сослушувањето се извинила и за целиот случај.

Сподели

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 63 гости и нема членови


web counterqr code