Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

soobrakajka111.08.2014  Четири сообраќајни несреќи во Кочани и околината се случија во текот на изминативе 24 часа. Во нив се повредени вкупно 11 лица на различна возраст.

Повредените се од Кочани, Виница, Берово, Македонска Каменица, Штип и Струмица. Од нив осум се мажи и три жени. Сите првично се однесени во кочанската Општа болница од каде четворица поради сериозноста на повредите се препратени на трауматолошката клинига во Скопје.

Од тешко повредените што се испратени на скопската клиника две се жени, од кои едната во петтиот месец од бременоста. Двајца од повредените се задржани на лекување во кочанската болница и се уште се на интензивна нега во хируршкото одделение, информираат од болницата.

Останатите 5 по укажаната лекарска помош пуштени се на домашно лекување.

Причината за сообраќајните несреќи најверојатно е неприлагодената брзина на условите на патот и непочитувањето на поставените сообраќајни знаци и предноста на минување.

Т. Велкова

Сподели

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 77 гости и нема членови


web counterqr code