Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

soobrakajka1213.08.2014  56-годишната Ленче Ц. од Кочани почина како резултат на тешките телесни повреди со кои се здоби во сообраќајна несреќа што се случи изминатиот викенд.

Сообраќајката се случила во неделата вечерта на регионалниот патен правец меѓу селата Тркање и Бања, при што се судриле две возила со кочански и винички регистерски таблички. Од ударот со повреди се здобиле неколку лица, меѓу кои и сега починатата жена.

Поради сериозноста на повредите тие најпрвин биле однесени во кочанската Општа болница, а дел од нив потоа се препратени на трауматолошката клиника во Скопје. Два дена по несреќата жената која била во едно од возилата им подлегнала на повредите.

Како што Канал 8 веќе информираше, изминатиот викенд во Кочани и околината се случија 4 потешки сообраќајни несреќи во кои беа повредени вкупно 11 лица, при што четворица беа пренеси на лекување во Скопје, меѓу кои и една жена во петтиот месец од бременоста.

T. Ајтовски

Сподели

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 44 гости и нема членови


web counterqr code