Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

Nesreken-Slucaj-Kanal-404.09.2014  Машки труп изутрината е пронајден во десниот магистрален канал од хидросистемот “Брегалница“.

Според информациите добиени од дежурниот командир на одделение при Територијалната противпожарна единица од Кочани, Горан Георгиев, денеска околу 8,40 часот пристигнала дојава од дежурен полицаец во кочанската Полициска станица дека е забележан неидентификуван машки труп во водата на каналот за наводнување, на делницата меѓу Оризари и Кочани.

Веднаш било интервенирано со едно возило и тројца пожарникари, по што телото е извадено од каналот во присуство на јавен обвинител, медицинско лице и полициски службеници.

Подоцна телото било однесено во кочанската Општа болница. Возраста и идентитетот на лицето се уште не се познати. Неофицијално, обдукција нема да се прави, затоа што првично не биле забележани траги на насилство.

Причините под кои телото се нашло во каналот за наводнување допрва ќе се испитуваат.

Сподели

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 79 гости и нема членови


web counterqr code