Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

moped sudar10.09.2014  68-годишниот К.И. од Виница се здобил со потешки повреди во сообраќајната несреќа што во вторникот околу пладне се случила на локалниот патен правец меѓу виничките села Драгобраште и Грљани.

Виничанецот управувал мопед “херк 58“ и во еден момент дошло до судир со патничко возило “застава 750“, управувано од 42-годишниот Б. А. од селото Калиманци. Несреќата се случила кај месноста Чукар, каде и порано имало неколку слични инциденти.

Од ударот виничанецот се здбил со потешки повреди по што веднаш бил префрлен во Општата болница во Кочани. По укажаната медицинска помош, а поради здравствената состојба во која вил повредениот, кочанските лекари подоцна го препратиле на лекување во Клиничкиот центар во Скопје.

Полициски службеници направиле увид на местото на несреќата што треба да ги разјасни околностите под кои дошло до судирот.

Неофицијално, ќе се проверува техничката исправност на “фиќото“ што учествувало во сообраќајката затоа што според сообраќајната евиденција било нерегистрирано. Неговиот возач поминал без повреди.

T. Aјтовски

Сподели

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 83 гости и нема членови


web counterqr code