Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

pat stip veles29.09.2014  Во сообраќајна несреќа меѓу патничко возило “голф“ и комбе “форд“ што во неделата околу 7 часот се случи на патниот правец Штип – Велес потешко повредени се две лица од Штип и од Соколарци.

И двајцата се возачи на возилата, при што 23-годишниот штипјанец В.М управувал со “голфот“, додека 32-годишниот Б.Н. од Соколарци го возел комбето.

Во меѓусебниот судир била причинета поголема материјална штета кај возилата, а возачот на „голфот“ се здобил со тешки телесни повреди и поради нивната сериозност бил префрлен на лекување во Скопје. Возачот на комбето пак, кој исто така се здобил со тешки телесни повреди е задржан на болничко лекување во штипската Клиничка болница.

Во комбето имало уште двајца сопатници од кои едниот малолетник, но за разлика од возачот тие се здобиле со лесни телесни повреди и се пуштени на домашно лекување. Извршениот полициски увид треба да даде одговор за причините поради кои дошло до сообраќајната несреќа.

 

Сподели

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 102 гости и нема членови


web counterqr code