Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

ulici kanalizacija29.09.2014  Општина Кочани ги известува граѓаните дека поради изведување градежни работи од почетокот на оваа недела се воведува времена измена на режимот и условите на сообраќајот на улиците „Никола Карев“ и „Тодосија Паунов“.

Измената се однесува на делот од мостот на Кочанска Река до крстосницата со улицата „Киро Кикенски“, во близина на “Руен Инокс“.

На наведениот потег ќе се изведуваат градежни работи за поставување атмосферска канализација, при што ќе се ископува канал на левата страна од десната коловозна лента, од правецот од Кочанска Река кон населбата Оризари.

Поради тоа учесниците во сообраќајот треба да ја почитуваат поставената сообраќајна сигнализација, се вели во известувањето од Општина Кочани.

 

 

Сподели

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

6°C

Кочани

Заоблачено
Влажност на воздухот: 87%
Ветер: NNE при 22 kmh
Четврток2°C/11°C
Петок3°C/12°C
Сабота2°C/11°C
Недела7°C/13°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 64 гости и нема членови


web counterqr code