Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

tabanovce granicen premin13.10.2014  33-годишниот Сердар А. со адреса на живеење во Кочани е уапсен на граничниот премин Табановце кај Куманово при обид да излезе од Македонија.

При проверката на идентитетот на кочанецот било утврдено дека тој треба да издржува затворска казна, поради што бил лишен од слобода.

Во неделата околу 17,30 часот лицето се пријавило за излез кон соседна Србија при што полицијата на граничниот премин констатирала дека се работи за лице против кое била водена судска постапка и во неа е осудено на затворска казна во времетраење од една година.

Причина за таквата одлука на судот е што 33-годишникот е сторител на кривично дело. Во постапката било констатирано дека осудениот извршил тешко дело со кое ја загрозил безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот.

По апсењето на преминот тој е предаден во СВР Куманово за натамошна постапка.

Сподели

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 66 гости и нема членови


web counterqr code