Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

Krazba Leski10.11.2014  Откриени се сторителите на тешката кражбата што пред една година се случи во куќа во виничкото село Лески кога беа украдени над 1 милион денари.

Се работи за четири лица од Кочани кои во почетокот на октомври минатата година успеале да влезат во куќата и да го изнесат богатиот плен.

Работејќи на расветлување на случајот одделението за криминални работи при Полициската станица во Виница дошло до непобитни докази и поднесе кривична пријава против 49-годишниот С.К., 36-годишниот Г.П., 32-годишниот Б.П. и 29-годишниот Б.М., сите од Кочани.

Пријавата е поднесена поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „тешка кражба“. Имено, пријавените на 05 октомври 2013 година со употреба на сила насилно влегле во куќа во село Лески, извршиле пребарување и противправно одзеле 12.000 евра во разни апоени, златен накит и 2.600 денари во разни апоени.

Со извршеното кривично дело пријавените се стекнале со противправна имотна корист во износ од околу 1.030.375 денари.

Share

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 38 гости и нема членови


web counterqr code