Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

Novak-Djokovic23.07.2013  Кочанец, без да се помачи, заработил екстра од месечната плата што ја добивал како вработен во ресторан во Будва. Парите ги добил како бакшиш, и тоа ни помалку ни повеќе, туку од првиот светски тениски рекет Новак Ѓоковиќ.

По седумдневниот одмор во Хрватска српскиот тенисер ја посетил и Црна Гора каде заедно со неговиот пријател Марк Стилитано го посетиле ресторанот “Асторија” во Будва. Таму работат седум Македонци, од кои двајца се главни готвачи. Едниот е од Кочани, а другиот од Куманово.

„Асторија“ важи за еден од најексклузивните ресторани во Будва, кој го посетуваат најпопуларните светски личности.

По вечерата која многу му се допаднала, Ѓоковиќ прашал од каде се готвачите, а откако го известиле дека се од Македонија, на вкупната сметка од 7.000 евра, тој оставил 1.000 евра плус за готвачите кои ја спремиле вечерата.

Ѓоковиќ додал дека Македонија е прекрасна земја во која има многу да се види и дека планира да ја посети.

Г. Лалов

Сподели

novak1novak-dokovic-budvanovak3

 

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 32 гости и нема членови


web counterqr code