Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

policija110.12.2014  Полициската станица од Делчево поднесе кривична пријава против 45-годишниот Љ.Ј. од Македонска Каменица поради постоење на основано сомнение дека сторил кривични дела „спречување службено лице во вршење службено дејствие“, „против правно лишување од слобода“ и „загрозување на сигурноста“.

Причина за поднесување на пријавата е што делaтa се извршени над службено лице, односнод државен инспектор за земјоделство, рибарство и аквакултура вработена во Подрачната единица во Кочани.

Според полицискиот билтен, на почетокот на месец ноември годинава за време на вршење на контрола од страна на државниот инспектор во угостителски објект во Македонска Каменица, Љ.Ј. кој бил вработен во него и упатил сериозни закани по личната сигурност на инспекторката и по сигурноста на нејзиното семејство.

Подоцна пријавениот ја попречувал во извршување на службените дејствија така што за време на пополнување на записник за констатирана состојба удрил по масата на која што таа работела. Потоа ја затворил влезната врата од објектот и противправно ја лишил од слобода.

Подоцна инспекторката по телефон му се јавила на сопственикот на угостителскиот објект, по што била ослободена. За своите постапки Љ. Ј. ќе одговара на суд.

Share

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 53 гости и нема членови


web counterqr code