Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

taksist poplava grcija11.12.2014  42-годишниот Тоше Стојменов, такси возач на компанијата “Џокер“ од Кочани успеал да излезе од возилото кое било повлечено од надојдените води во близина на грчкиот град Кукуш.

Според информациите од тамошните медиуми, кочанецот со автомобил на нашата такси компанија превезувал грчки патник и во близина на селата Аспрос и Кокараѕа наишол на поплавен пат, при што при обидот да го премине со возилото се нашол во водата. Притоа успеал да се извлече од автомобилот, и да ги алармира надлежните органи, додека неговиот сопатник бил однесен од поројот заедно со возилото.

На местото на настанот дошла специјална единица за спасување од елементарни непогоди, но такси возилото и патникот во него биле проинајдени дури изутрината.

Според информациите, нашиот возач во добра здравствена состојба бил повикан во полициска станица за да даде исказ за настанот, по што е пуштен да се врати во Македонија.

Ианку, во регионот на Северна Грција во изминатите денови имаше големи поплави предизвикани од обилните врнежи од дожд, при што загинало уште едено лице во близина на Солун.

Т. Ајтовски

Share

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 242 гости и нема членови


web counterqr code