Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

policiska stanica124.12.2014  27-годишната Андријана С. од Кочани се води како исчезната откако петти ден по ред никој од нејзините блиски роднини нема информации каде се наоѓа.

Нејзиниот 32-годишен сопруг А.С. пријавил во кочанската Полициска станица дека жената на 19 декември околу 11 часот излегла од дома и се уште не се вратила. Според информацијата од МВР, надлежните органи веќе преземаат мерки за нејзино пронаоѓање, но за сега безуспешно.

Инаку, во последните 12 месеци ова е втор случај на пријавено исчезнато лице во Кочани. Претходно во полицијата имаше пријава за исчезнат 39-годишен маж кој подоцна беше пронајден удавен во каналот од хидросистемиот “Брегалница“ кај селото Жиганци.

Според анализите од Секторот за внатрешни работи од Штип, во источниот регион во текот на оваа година биле пријавени вкупно 31 лице, од кои 24 се жени.

Најголем број од исчезнатите се од Штип – вкупно 17, а ниту една пријава за иссчезнување во текот на годината не била поднeсена во Виница. Од исчезнатите досега се пронајдени 20 лица, од кои дел беа починати.

Т. Ајтовски

Share

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 74 гости и нема членови


web counterqr code