Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

oh no07.05.2015  Втор случај во Кочани, а трет во источниот дел од државата на отсекување на полов орган.

65-годишен маж, од засега непознати причини, најпрвин го згмечил со чекан, а потоа си го пресекол половиот орган, по што поради обилното крварење не бил пренесен до кочанската Општа болница, туку директно во болницата во Штип. Поради сериозноста на повредата оттаму бил префрлен во Клиниката за урологија во Скопје. Таму му бил извршен оперативен зафат што траел 3 часа, по што на кочанецот му е овозможено барем да ги извршува физиолошките потреби. Во болницата го однел неговиот син кој го пронашол татка си облеан во крв и без полов орган.

Ова е втор случај на отсекување на полов орган во Кочани.

Првиот беше во октомври минатата година кога 22-годишно момче, депримирано од врската со неговата девојка си го пресече половиот орган. Пред него таква одлука донесе 40-годишен радовишанец кој половиот орган си го фрли во тоалетната шолја.

Т. Велкова

Share

©2015 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 75 гости и нема членови


web counterqr code