Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

Pat kaj Saramzalino10.07.2015  36-годишната Жаклина А. од Виница е жртва во сообраќајната несреќа што во четвртокот околу 21.45 часот се случи на магистралниот патен правец Штип – Велес.

Таа била сопатничка во автомобилот што го управувал Д.К. од Кочани, при што во еден момент тој изгубил контрола, па возилото излетало од коловозот и се превртело. Во несреќата виничанката се здобила со тешки телесни повреди од кои починала на лице место, а возачот бил повреден и однесен во штипската Клиничка болница.

Од Секторот за внатрешни работи - Штип излегоа со кратко известување за настанот.

- Во близина на село Сарамзалино се случила сообраќајна несреќа во која учествувало патничко моторно возило марка “хјундаи“ со штипски регистерски ознаки, управувано од 38-годишен кочанчанец, при што на критичното место, движејќи се во насока од Штип кон Велес каде се врши реконструкција на патот, од засега непознати причини, дошло до излетување и превртување. Во незгодата, на лице место починало женско лице, сопатник во возилото, рече Гордана Панајотова, портпарол на СВР – Штип.

Увид на местото на настанот направиле јавен обвинител и полициски службеници. По наредба на обвинителот телото на почината било предадено на обдукција, а возачот по лекарската интервенција е пуштен на домашно лекување.

Со оглед што на целата делница од Штип кон Велес се изведуваат градежни работи за проширување на патот, а на повеќе места тој е ископан, потребно е внимателно возење и почитување на сообраќајната сигнализација.

Share

©2015 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 64 гости и нема членови


web counterqr code