Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

vitality13.07.2015 Во Кочани е отворен првиот и единствен МедиСпа центар во Македонија, „Виталити“ центарот е лоциран во новиот станбено-деловен комплекс на улицата „Никола Карев“ бр.1 на вториот кат. Салонот своето свечено отворање го имаше минатиот викенд во присуство на деловни партнери, пријатели и други гости.

- По долги пoдготовки свечено го отвораме МедиСпа центарот „Виталити“. МедиСпа концептот е нешто ново за ова поднебје. Во САД и Канада е многу популарен, па решивме и овде да направиме еден МедиСпа центар кој ќе ги понуди истите третмани што ги имаат и холивудските ѕвезди. Морам да напоменам дека ова немаше да биде изведено без соработка со нашите партнери од Америка, кои ни искажаа неизмерна поддршка во изведувањето на овој проект и следејќи ги нивните иксуства успаевме да го направиме ова што го имаме овде денес-рече Сашко Андонов од МедиСпа центарот „Виталити“.

Следејќи ги најновите научни достигнувања и нивната имплементација во медицинската и естетска козметологија, МедиСпа центарот „Виталити“ во Кочани овозможува примена на најсовремени светски медицински и естетски третмани. Портфолиото на услуги е импресивно.

 -Значи имаме третмани за тело и лице, но исто така и за релаксација. Ги користиме најсовремените апарати што постојат во медицинско-естетскиот свет и се употребуваат третмани и процедури како во најсовремените светски медицински центри за естетика, посочи

За исклучително широкиот спактар на третмани и услуги на „Виталити“ МедиСпа центарот во Кочани клиентите можат да се информираат на веб страницата vitality .mk, да остварат контакт преку електронсксата адресa medispа@vitality.mk или на теlефонскиот број 078 270 700.

Г.Лалов

Share

©2015 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 61 гости и нема членови


web counterqr code