Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

pozar avtomobil10.08.2015  Во саботата околу полноќ, на излезот од Велес во правец кон Штип, се случила сообраќајна несреќа во која учествувало возило што го управувала жена од Кочани.

Автомобилот“сааб“ со бугарски регистерски таблички, во кој се наоѓале две лица,од засега непознати причини излетал од патот и се запалил.

Огнот за кратко време ја зафатил внатрешноста, па не било можно да се интервенира со прирачен противпожарен апарат. Поради тоа била повикана Територијалната противпожарна единица од Велес, која и покрај интервенцијата не успеала да го спаси автомобилот.

Гасењето на огнот траело повеќе од два ипол часа, при што сообраќајот по делницата се одвивал со предупредување кон останатите возачи.

Според информации од пожарникарите, возилото кое имало инсталација со плин, излетало од патот и најверојатно како последица од ударот се запалило. За среќа жената која го управувала, веднаш реагирала и успеала да го извлече своето дете, така што двајцата патници поминале без повреди. Од огнот е предизвикана поголема материјална штета.

Т. Ајтовски

Share

©2015 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 77 гости и нема членови


web counterqr code