Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

Vodovod-111.08.2015  Шест високостручни кадри можат да најдат работен ангажман со огласот што го објави КЈП “Водовод“ во рамки на реализацијата на проектот “Третман на отпадните води во Кочани“.

Се работи за реализација на билатералниот договор што претпријатието го има потпишано со Локалната самоуправа, а според кој тие се задолжени да формираат Единица за спроведување на проектот.

Со огласот се бараат по еден извршител на работни задачи кои се предвидени според преземените обврски, односно потребни се градежен, геодетски, електро и машински инженер, потоа технолог-биохемичар и технички секретар.

Работниот ангажман на сите ќе им биде додека трае реализацијата на проектот, но од “Водовод“ нагласуваат дека потоа постои можност за трансформација на работниот ангажман на неопределено време.

За сите позиции кандидатите треба да имаат диплома од соодветниот факултет, освен за последната каде заинтересираните можат да бидат и со средно образование. Освен овие општи услови, сите кандидати треба да имаат солидно познавање на англискиот јазик.

Заедно со пријавата по огласот треба да се достави кратка биографија, диплома за завршено образование како и уверение, односно сертификат за познавање на странскиот јазик. Рокот за доставување на потребните документи е до 11 септември и истите можат да се испратат и во електронска форма на адреса Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. .

Со сите заинтересирани што ќе се пријават на огласот пред конечниот избор ќе биде направено интервју.

Т. Ајтовски

Share

©2015 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 67 гости и нема членови


web counterqr code