Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

fals evra03.09.2015  Кривична пријава заработи лице од Кочани поради пуштање во оптек фалсификувани пари. Измамата била откриена при обид парите да ги стави на сопствената сметка во банка.

Според полициски извори, Надворешната канцеларија за криминални работи од Кочани поднела кривична пријава против 59-годишниот кочанец М.Д. затоа што против него имало основани сомневања дека сторил кривично дело „фалсификување пари“.

Имено, пријавениот со намера да се стекне со противправна имотна корист набавил шест фалсификувани банкноти во апоени од по 100 евра и на 13. јули годинава отишол во една од банките во Кочани со намера парите да ги уплати на сметка. Притоа, за да не биде сомнителен во постапката, тој ги измешал фалсификуваните со оригинални банкноти и ги пријавил на шалтерот за уплаќање на неговата девизна сметка.

При рутинската контрола на парите банкарскиот работник се посомневал во нивната исправност и случајот го пријавил кај претпоставените.

По откривањето на обидот за измама надлежните органи спровеле истрага, по што против М.Д. е поднесена кривичната пријава.

Share

©2015 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 73 гости и нема членови


web counterqr code