Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

sasa matic05.10.2015  Човекот со одличен глас и уште подобри песни, омилениот глас на музичката естрада Саша Матиќ настапи пред кочанската публика. Имаше целовечерен концерт во ресторанот “Але-дар“ во кој беше собрана неколкуилјадна публика.

Освен кочанци имаше и гости од други општини кои цела вечер уживаа во најголемите хитови на српскиот пејач.

- Поздрав до сите гледачи, навистина добро се чувствувам овде кај вас и добри домаќини сте. Имам позитивни впечатоци од Кочани каде што сум за прв пат, се надевам не и последен. Најголема награда за мене е публиката и оние кои ги почитуваат и сакаат моите песни. Додека имам таква публика јас не се секирам за мојата кариера. Само што го завршив мојот шести албум и сега ќе следува неговата промоција, па имам снимање на емисии, патувања. Откако ќе завршам со вас, од Кочани патувам за Минхен, па за Диселдорф, па Загреб. Во 2016 година одбележувам 15 години од почетокот на мојата кариерата, па ќе го одбележам тој јубилеј како што треба и ќе биде спектакл кој ќе започне од Белград, а после и концертна турнеја, изјави Саша Матиќ.  

Добрите познавачи на музиката ќе речат дека Саша Матиќ како молња брзо се проби со исклучиво одличен глас и не постои личност која некогаш ги оспорила неговите музички и вокални квалитети. Во интервјуто за Канал 8 Матиќ рече дека може да се пофали со најголемо богатство во животот – многу пријатели, прекрасно семејство и весела публика.

Во ресторанот “Але-дар“, кој секогаш знае да изненади со добри музички гости, публиката се забавуваше до доцна во ноќта слушајќи ги и заеднички со Матиќ пеејќи ги неговите најголеми хитови.

Т. Велкова

Share

©2015 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 74 гости и нема членови


web counterqr code