Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

vinica12308.10.2015  Една година по кражбата во детски бутик во Виница полицијата го открила сторителот и против него се преземени соодветни законски мерки.

Надворешната канцеларија за криминални работи утврдила дека се работи за 22-годишниот И.М. од Виница, против кога постоело основано сомнение дека сторил кривично дело “тешка кражба“. По расчистувањето на случајот против него е поднесена кривична пријава.

Истрагата покажала дека пријавениот ноќта меѓу 29 и 30 ноември минататa година со цел да се стекне со противправна имотна корист го искршил стаклото на влезната врата на бутикот за детска текстилна стока „Кит – Кет“ во Виница.

Потоа влегол внатре, извршил пребарување на рафтовите и противправно одзел поголема количина на текстилна стока.

Подоцна е утврдено дека е предизвикана штета во висина од над 163.000 денари. Сепак, истражните органи успеале да му влезат во трага на крадецот и му поднеле пријава до Oбвинителството, па поради своето однесување тој ќе се соочи со соодветна судска постапка.

T. Aјтовски

Share

©2015 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 69 гости и нема членови


web counterqr code