Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

vinica ulica marsal tito12.11.2015  Нов случај на кривично дело во кое е извршена кражба расветли Надворешната канцеларија за криминални работи од Виница. Настанот се случил пред два месеци во трговски објект, при што било констатирано ненасилно влегување и одземање на дел од стоката што се наоѓала внатре.

По направените оперативни активности против 22-годишниот И.М. од Виница поднесена е кривична пријава поради постоење на основи на сомнение дека тој сторил  кривично дело „тешка кражба“.

Пријавениот на 07. септември годинава со намера за себе да прибави противправна имотна корист со употреба на оргинални клучеви ја отклучил металната влезна врата од продавницата ДООЕЛ ВИ-Вардар во Виница, влегол внатре, извршил пребарување.

Притоа одзел фискална каса, апарат за дополнување кредити за мобилни телефони од операторите Телеком, Оне и Вип, читач за уплата на игри на среќа „Ново лото“, монитор за видео надзор, разни чоколади, цигари и денари во различни апоени. По направениот записник констатирано е дека со кражбата е причинета материјална штета во износ од 89.350 денари.

По откривањето на осомничениот и поднесувањето на пријавата од страна на полицијата, тој ќе треба постапката да ја објаснува пред судските органи.

Т. Ајтовски

Share

©2015 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 64 гости и нема членови


web counterqr code