Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

MONISTRA koncert lence09.12.2015  Продолжува граѓанската иницијативата што ја започнаа музичарите од Кочани за собирање хуманитарна помош за нашата сограѓанка Ленче Манова.

Со цел да го поддржи нејзиното лекување, Општина Кочани ќе организира хуманитарен концерт на кој ќе настапи македонската етно-група „Монистра“.

Концертот ќе се одржи в петок, на 11 декември во Центарот за култура „Бели мугри“ со почеток од 20 часот. Билетите по цена од 150 денари веќе една недела се пуштени во продажба, а заинтерсираните можат да ги набават во кафе-барот „Класик“ во Трговскиот центар и во ресторанот „Пролет“. Општина Кочани ги повикува сите граѓани што имаат можност да го проследат концертот и да помогнат во спасувањето на младиот живот на Манова.

Неодамна музичарите од Кочани организираа концерт што се одржа во ноќниот клуб “Пулс“, а на кој настапија локалните музички групи и поединци. Собраните пари од продажбата на билетите тие ги донираа за медицинската операција на Манова, што треба да се реализира во Загреб, Република Хрватска.

Т. Ајтовски

Share

©2015 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 62 гости и нема членови


web counterqr code