Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

soobrakajka centrobiznis29.12.2015  Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнeто на патниот правец Кочани – Виница, во близина на мотелот “Центробизнис“.

Во несреќата учествувале патнички возила “мерцедес“ и “опел вектра“ при што две лица се здобиле со телесни повреди.

Од кочанската Општа болница информираа дека кај нив била донесена жена со потешки повреди на главата и на горниот дел од телото, па поради сериозноста на состојбата во која се наоѓала е однесена во Клиничката болница во Скопје.

На лекување во болницата во Кочани е задржано момче кое се наоѓало во другото возило и при судирот се здобило со повреди на градниот кош.

 

Во моментот додека нашата екипа беше на местото на настанот се уште траеше увидот на органите од полицијата и од Јавното обвинителство, поради што одговорните не можеа да дадат повеќе детали за околностите поради кои дошло до судирот.

Поради увидот на местото на несреќатасообраќајот беше во прекин повеќе од два часа, а возилата кон Виница и обратно се пренасочуваа по другите локални и регионални патни правци.

Share

©2015 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 72 гости и нема членови


web counterqr code