Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

Stip-Incident-313.08.2013  32-годишниот Б.Д. од Облешево во понеделникот сосема ја изгубил контролата во сопственото однесување и се заканувал  дека ќе убие својата пријателка.

Во видно алкохолизирана состојба, по краткотрајна меѓусебна расправија што се случила на средба што ја имале во Штип, тој физички ја нападнал 29-годишната Е.П. од Свети Николе. Обидувајќи се да докаже дека правдата е на негова страна,  во еден момент извадил пиштол и почнал да се заканува дека ќе го употреби.

Смртно преплашената пријателка сепак успеала да се извлече и да повика полиција.

Во официјалнот известување од МВР се вели дека разбота на расчистување на случајот, по што ќе бидат преземени соодветни мерки.

Т. Ајтовски

Сподели

Stip-Incident-1Stip-Incident-2

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 77 гости и нема членови


web counterqr code