Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

vinica ulica1211.01.2016  Во саботата еден час по полноќ во Виница се случил инцидент во кој било претепано и ограбено едно лице од Кочани.

Според информациите од СВР непознат сторител по кратката расправија физички го нападнал 57-годишниот Д.Г. од Кочани со намера да му одземе пари и други вредни работи.

Од ударите што ги претрпел, кочанецот паднал во бессознание и останал да лежи на улица. Додека лежел никој не го забележал, нитиу му пришол да му помогне.

По еден час откако се освестил кочанецот забележал дека му е одземена кожна јакна, 9.000 денари, клуч од патничко возило „алфа ромео“ и лични документи.

Целиот настан тој го пријавил во виничката Полициска станица, при што рекол дека во грабежот му е причинета материјална штета од околу 38.000 денари. Од полицијата велат дека се преземаат мерки за откривање на сторителот. Неофицијално се дознава дека викендов имало слични физички инциденти и во Кочани.

T. Ајтовски

Share

©2015 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 53 гости и нема членови


web counterqr code