Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

sonja andonovska13.01.2016  Соња Андоновска е новиот директор на Центарот за социјални работи во Кочани. На новата функција е назначена од 11 јануари и засега е поставена за вршител на должноста.

Андоновска е дипломиран економист за стручна работа и сметководство, која што на новото работно место доаѓа по 26-годишна работа во Центарот од 1989 година. Работниот ангажман и е како контролор од правата на социјална и детска заштита, финансирање и сметководство.

Андоновска рече дека како прв човек на институцијата ќе се залага работата во Центарот да продолжи со ист континуитет и непречено согласно законските одредби.

Досегашната директорка Весна Даневска со институцијата раководеше три години и од Министерството за труд и социјала доби решение за разрешување пред истекот на мандатот од четири години.

Инаку, Министерството за труд и социјала ги замени раководителите на 15 институции под негова надлежност, од кои 12 се директори на Центри за социјална заштита.

Т. Велкова

Share

©2015 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 72 гости и нема членови


web counterqr code