Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

Skopje-sever-328.03.2016  72-годишната Стоица П. од селото Теранци викендов починала како последица од тешките телесни повреди откако претходно во неа удрил воз.

Според известувањето од МВР, викендов било регистрирано дека на делот од пругата помеѓу железничка станица „Ѓорче Петров“, во правец кон железничка станица „Скопје-Север“, поточно на самиот мост на реката Лепенец, патнички воз кој сообраќал на релација Кичево - Скопје удрил во жената.

Притоа од здобиените повреди таа починала на самото место.

Веднаш по ударот возот бил запрен, а за настанот биле известени надлежните полициски и судски органи. 

Од страна на увидна екипа од СВР Скопје бил извршен увид на местото на настанот, а по наредба на јавен обвинител телото на починатата е предадено во Институтот за судска медицина за обдукција.

Во моментот се работи на целосно расчистување на случајот, по што ќе бидат познати околностите во кои се случил трагичниот настан.

Share

©2016 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 75 гости и нема членови


web counterqr code