Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

soobrakajka kucicino06.05.2016 Само материјална штета, без загубени човечки животи е билансот од сообраќaјката на магистралниот патен правец Штип-Кочани.

Несреќата се случи претпладнето на крстосницата кон селата Кучичино и Чешиново. Според неофицијални сознанија, во критичниот момент поради невнимание при излегување на магистралниот пат возачот на возилото “ситроен ц3“ му го пресекол правецот на движење на патничкото возило “опел астра“, при што дошло до страничен судир.

Од ударот “ситроенот“ завшрил во блиската нива, а другото возило со оштетувања се задржало на коловозот.

Освен оштетувањето како последица од силниот удар, со телесни повреди се здобиле и патници од двата автомобила. На местото на несреќата беше направен увид за утврдување на околностите под кои дошло до судирот.

Инаку, оваа делница се смета за високоризична, а најчесто причина за несреќите се невнимателно излегување на коловозот од споредните патишта, како и движењето на земјоделска механизација. Земјоделците и жителите на околните населени места постојано се сведоци на несреќи во кои досега освен материјална штета и телесни повреди, имало и загинати лица.

Т. Ајтовски

Share

©2016 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 75 гости и нема членови


web counterqr code