Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

Marihuana-420.08.2013  29-годишниот Р.Л. и 38-годишниот С.А., и двајцата од Кочани, заработија кривичнa пријавa за сторено кривично дело „овозможување на употреба на наркотични дроги и психотропни супстанции“.

Според извештајот од полицијата, во текот на март годинава, првопријавениот набавувал наркотична дрога „марихуана“ од негови пријатели од Штип и Скопје. Количините што ги купувал ги носел во домот на второпријавениот, каде им овозможил на неколку лица да уживаат во дрогата.

На 7 март годинава, полициски службеници извршиле претрес над првопријавениот при што билe пронајдени 1,5 грам „марихуана“ и еден џоинт.

По расчистувањето на случајот е утврдено незаконско дело, заради што двајцата кочанци ќе одговараат кривично и ќе се најдат на суд.

Т. Ајтовски

Сподели

Marihuana-1Marihuana-3

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 70 гости и нема членови


web counterqr code